implant fiyatları hesaplama

İmplant fiyatları hesaplama ve bu fiyat hesaplaması hangi kriterlere göre yapıldığını bu yazımızda işleyeceğiz.

İnternette arama yaparken, implant fiyatları aramasında çok ciddi bir fiyat uçurumu karşımıza çıkmaktadır. Bu durumun temel sebebi; implant fiyat aralığının pek çok etmene bağlı olarak değişkenlik göstermesidir.

Yani implant fiyatları; farklı markalara – farklı değişkenlere bağlı olarak total fiyatlandırmayı hareket ettirir.

[]
1 Step 1
Türk Diş Hekimleri Tarifesince Hazırlanmış İmplant Fiyatları Hesaplama Motoru
İmplant menşei( İmplant Materyal Ücreti Hariç)implant yaptıracaksanız lütfen seçiniz. seçim sonrası implant adetinide belirtiniz.
Lütfen Diş Kaplamanızı Seçiniz!implant sonrası üstüne kaplanacak kron seçimi yapınız. seçim sonrası lütfen adetini belirtiniz.
Kemik Tozu ( Greft Ücreti Hariç )kemik tozu gerekiyor mu?
Diş Temizliğiihtiyacınız var mı?
Diş Beyazlatmaihtiyacınız var mı?
Estetik Kaplamalütfen görsel sıkıntılarınız var ise ve gülüş tasarımı gibi ihtiyaçlarınız için seçim yapınız.
Panaromik Röntgeneğer panaromik röntgeniniz var ise belirtiniz
Bu fiyatlar TDB listesi baz alınarak düzenlenmiştir. Alttaki Toplam fiyata materyal fiyatları hariçtir yasa gereği kliniği arayıp toplam ücreti öğrenmelisiniz.

Tahmini Toplam [ ( FIELD15 * FIELD43 ) + ( FIELD55 * FIELD56 ) + ( FIELD39 * FIELD46 ) + FIELD37 + FIELD38 + FIELD41 + FIELD48 + FIELD49 + FIELD50 + FIELD51 + FIELD53 + FIELD54 ] TL

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
İstanbul İmplant

Burası önemli: Olması gerekenden daha uygun fiyatlı bir implant teklifi aldıysanız, sorgulamanız gereken pek çok şey olabilir!

Genellikle i̇mplant diş söz konusu olduğunda tercih ettiğiniz kaplama türü başta olmak üzere bazı sorular akla gelir. İmplantınız bir diş mi yoksa alt – üst çeneye olduğu gibi mi yapılacak? Ağzınızda bulunan diğer dişlere bir uygulama yapılacak mı? Ne kadar sürecek? Gibi pek çok soruyu aklınıza getirir…

Bütün Değişkenleriyle İmplant Fiyatları

Genellikle implant fiyatları hesaplama söz konusu olduğunda birden fazla maliyet devreye girer. Bu durumdan daha önce bahsetmiştik.

Hiç şüphesiz ilk sırada implant fiyatı ile doğrudan ilişki içerisinde bulunan vidaları yer alır. Birbirinden oldukça farklı implant markası ve seçeneği olduğu için dişiniz için en uygun i̇mplant fiyatı yerine kaliteli olandan yana tercihinizi kullanmanız şiddetle tavsiye edilir.

Çünkü kısa süre içerisinde vereceğiniz bu karar bir ömür boyu nasıl bir implantla yaşayacağınızı belirleyecektir.

Diş Vida Hakkında Bilgiler

Farklı ülkelerde üretilen markalar; i̇mplant fiyatları söz konusu olduğunda doğrudan etki eder. Asya ülkelerinden gelen vidalar, Avrupa’dan gelen ve yerli implant vidaları olarak üretilen bu vidalar i̇mplant diş hakkında önemli bir seçimdir. Son dönemlerde yapılan başarılı adımlarla yerli implant fiyatları düşürmüş ve kaliteyi artırmıştır.

Söz konusu olan i̇mplant tedavisi olduğunda, diş fiyatı gelen ülkeye göre değişiklik gösterecektir. İthal implant olarak anılan ürünler Avrupa ülkelerinde üretiliyor olmanın ardına gizlenen birtakım seçenekler yer alabilir.

Yukarıda ne kastettiğimizi tek bir cümleyle açıklayalım: Her Avrupa markası aynı kalitede değildir!

Kısaca i̇mplant tedavisi fiyatı şu şekilde özetlenebilir:

En kaliteli, orta sınıf ve kategori dışı. Bizler i̇mplant tedavisi hakkında bu kategori dışı olacak şekilde tanımladığımız; Asya ülkelerinden gelen uygun fiyatlı düşük kaliteli implant seçeneklerini hiç değerlendirmiyoruz.

Bu sebepten implant fiyatları hakkında en çok yapılan yorum tl i̇mplant aralığının değişken olmasıdır. Kullanılan ürünün fiyatı Euro üzerinden de olabilir dolar üzerinden de bu da fiyatlara doğrudan etki edecektir! Bizlerse sadece A kalite i̇mplant yaptırmanız taraftarıyız. Uzun vadede bunun olumlu etkilerini çok fazla göreceksiniz.

Uzun süre beklemenize gerek yok! İmplant yaptırmış olan kişilere ne kadar memnun olup olmadıklarını ve hangi markayı tercih ettiklerini sorabilirsiniz…

Sonuç olarak implant markaları üretildiği ülkeye göre değişkenlik gösterir. Yapılacak diş adeti de en azından implant markaları kadar fiyata etki eden bir değişkendir. Dilerseniz randevu alarak sizin için en uygun olan implant markaları ve diğer seçenekler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

implant dental

Uygun Fiyatlı Tercih Etmek İstiyorum

Tabi ki çok yüksek fiyatlı bir implant tercih etmek zorunda değilsiniz. Diş hekimleri size en uygun olan ürün konusunda sizi bilgilendirecektir. Yine de kaliteli implant fiyatları arasında çok ciddi fiyat aralığı bulunmaz.

Karar verdikten sonra biraz önce de altını çizdiğimiz gibi; uzun bir süre o implantla yaşayacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Bizim tavsiyemiz köklü ve güvenilir bir adresten hizmet almanızdır. Bunu bir tedavi olarak görmemeli ve implant diş bir ömür boyu sizinle yaşayacak gerçek bir diş gibi algılamalısınız. Herhangi bir sorun olduğunda işinin uzmanı bir diş hekimi bulmanız en büyük avantajınız olacaktır.

Aksi takdirde sorununuza muhatap bulmakta zorluk çekebilirsiniz.

Hem sorun çıkarmış bir implant diş; hem de ekstra maliyetlerle karşınıza çıkan bir diş hekimi sizi karşılayabilir!

Sıra Geldi Kaplamalara

İşlem yapıldıktan sonra implant diş üzerine mutlaka bir kaplama yapılması gerekmektedir. Tam da bu aşamada, farklı seçenekler ortaya çıkabilir. Teknolojinin gelişmeye devam etmesi implant diş konusunda farklı yenilikleri de beraberinde getirmiştir.

Kaplama konusunda ise seçeneklerimiz biraz azdır. Metal destek, zirkonyum destek veya farklı bir tip uygulama yapılabilir. Doğrudan implant diş fiyatları üzerine etkisi olmasa da yine ufak fiyat farklılıkları oluşturabilir.

Daha pek çok kalemi yazmamış olmamıza rağmen implant fiyat hesaplama konu başlığında ortaya çıkan değişkenlerin sayısı çoğalmaya başladı bile… Bu da fiyat hesaplama konusunda karmaşık bir grafik ortaya çıkaracaktır. Bizler implant fiyatı ile ilgili size elimizden geldiğince yardımcı olabileceğimiz bir yöntem geliştirdik.

Peki ama i̇mplant fiyatları neye göre belirleniyor?

Türk diş hekimleri birliği i̇mplant fiyatları söz konusu olduğunda marka tercihine fiyatlandırma yapmamaktadır. Bu sebeple implant fiyatı arasında uçurumlar oluşabilmektedir.

Şöyle ki biraz önce de altını çizdiğimiz gibi implant fiyatı markaya bağlı olduğu için daha ekonomik marka kullanan diş hekimleri; diş hekimleri birliğinin bahsettiği fiyatları rahatlıkla verebilmektedir.

İşte tam da bu noktada Avrupa üretimi implant markaları tercih edilip edilmediği önemli bir husus olarak ortaya çıkar…

Biz burada Türk Diş Hekimleri Birliğinin verdiği i̇mplant fiyatları hesaplama cihazını kullandık.

implant fiyatları hesaplama konusunda diğer başlıklar

Sağlık ancak kaybedildiğinde kıymeti anlaşılan bir nimettir. Diş fiyatı olarak görülmemesi gereken implant uygulamaları implant markası baz alınarak değerlendirilen son derece önemli bir diş tedavisi olarak dikkat çeker.

Bu sebeple ilerleyen zamanlarda çene kemiği ile ilgili bir problem yaşamamak için en uygun diş tedavisi alınmalıdır.

Tekrar altını çizmek gerekirse bir şekilde diş implant yaptırmak istiyorum derseniz tek diş veya çene kemiğine olduğu gibi fark etmez. En kaliteli olan seçilmelidir. Çünkü bir dahaki sefere yorum yaparken bu acı hatıralarını anmak istemezsiniz…

Yazımızı buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. Amacımız implant fiyatları söz konusu olduğunda ortaya çıkan karmaşayı gidermekti. Bu sebeple 2021 yılında kaleme aldığımız bu yazıyı düzenli olarak güncel tutacağız. Sizden gelen geri dönüşlere bağlı olarak bu bilgileri de değiştirmeyi amaçlıyoruz. Lütfen okuduğunuz ve aklınızda soru oluşturan tüm başlıkları bize iletmeyi ihmal etmeyin…

İmplant fiyatları hesaplama formu yeterli olmadı mı? Diş implant ve diğer tüm uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmak için sadece bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Herhangi bir sorununuz olması durumunda bize ulaşırsanız her türlü yardımı yapacağımızı unutmayınız. Sağlıkla kalın…

Hekim:

Dt. Ufuk Tosun

1999 yılında Cardiff’deki Cardiff Üniversitesinde University of Wales College of Medicine Dental School’da Restorative...

Yorum ( 1 )

  • ümit gür

    imlant tedavi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir