0216 641 45 15 | bilgi@implantdental.gen.tr
slide4

 

2016 yılı için geçerli olmak üzere fiyatlarımızda değişikliğe gidilmemiştir.

İmplant Fiyatları

Alman Nanoplant Höchst implant fiyatları = 0216 641 45 15 Fiyat Sorunuz

Güney Kore Biogenesis Aticon implant fiyatları = 0216 641 45 15 Fiyat Sorunuz

Protez Diş Fiyatı
Kaplama Fiyatları

İmplant Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Günümüzde diş tedavi yönteminden olan implant uygulamasında fiyatlar bazı faktörlere göre belirlenmektedir. İmplant markalarının fazla olması nedeniyle implant fiyatları 2016 yılında değişken fiyatlara sahip olacaktır. Bu markalar üretim sırasında kullanılan teknolojinin türüne göre farklılık göstermektedir. İmplant çeşitleri arasında en pahalı olanlar Almaya, Amerika ve İsviçre’de üretilenlerdir. Fiyatların fazla olmasının nedeniyse bu ülkelerde ileri teknoloji kullanılarak üretim yapılmasıdır. Fiyat belirleyici unsurlardan bir diğeriyse tedaviyi yapacak olan doktorun tecrübesidir. İmplant fiyatları 2016 yılında da kullanılan ürünün kalitesine, üretim sırasında tercih edilen malzemelerin kalitesi ile kliniğin tedavi konusundaki başarılarına bağlı olacaktır. Genel olarak hastanın şikayetine, hastanın çene yapısına, implant türüne, doktorun tedavi alanındaki tecrübesine, tedavinin süresine, polikliniğin kurumsallığına göre implant fiyatları 2016 yılı için belirlenecek ve hastalar polikliniklere ulaşarak fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilecektir. Bulunduğunuz ilde yer alan diş polikliniklerinin internet sitelerinden iletişim bilgilerini aldıktan sonra poliklinik danışmanlarından ortalama bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir veya daha fazla diş kaybı olan hastalara uygulanan implant tedavisi sonrasında kişi doğal dişe yakın sonuçlar almaktadır. Ağızdaki mevcut dişlerden destek almayan, gücünü kemikten alan bir diş tedavi yöntemi olduğundan doğal görünüme sahiptir. İmplant uygulaması yapılırken öncelikle diş eti açılır ve çene kemiğinin içine delik açılımı gerçekleştirilir. Açılan deliğe diş kökü yerleştirilir. Yerleştirilen implantın çene kemiğine kaynaması beklenmeye başlanır. Çene kemiği güçlü olmayan kişiler için çene kemiğini güçlendirecek tedavi yöntemleri uygulanır. Bu tür güçlendirme tedavileri gerektiğinde ancak 2-3 ay içerisinde çene kemiğiyle implant bütünleşecektir.

İmplant uygulaması yapılmadan önce kişinin uygulama için uygun olup olmadığı incelenir. Sağlık durumu kontrol edilir. Kişinin ağız ve çene yapısına göre uygulamanın yapılıp yapılamayacağına karar verilir. Pek çok diş kliniği ücretsiz olarak muayeneden sonra kişiye implant fiyatını belirtmektedir. İmplant tedavisinden sonra kişi dişlerini minimum 30 yıl boyunca hiçbir sorunla karşılaşmadan kullanacaktır. İmplant fiyatları 2016 yılıyla yeniden güncellenecektir. Kullanım süresinin uzun olması ve doğal dişe yakınlıkta bir görünüme sahip olması gibi avantajları göz önüne alındığında tedavinin ücreti yüksek olarak değerlendirilmeyecektir.

2016 yılı için implant fiyatlarına etki eden bir diğer faktör ise dolar ve euro daki artıştır. Bir çok diş hekimi dövizdeki yükselişten etkilenerek ücretlerde artışa gitmektedir.

Hekim:

Dt. Ufuk Tosun

1999 yılında Cardiff’deki Cardiff Üniversitesinde University of Wales College of Medicine Dental School’da Restorative...

Yorum ( 18 )

 • OKarakoyunlu

  Merhaba,
  Annemin sol alt çenesine 3 adet implant yapılması gerekliymiş. Ancak, çene kemiği de inceldiği için, greft de yapılması gerekiyor.
  Ege Üni. Diş Hek. Fak.’de (ITI marka) implantın 1 adet fiyatı olarak €435+320 TL fiyat vermişler. Yani 3 diş için toplamda 6.600 TL gibi bir fiyat tutuyor. Tabii ki buna protez ve greft fiyatı dahil değil.

  Ancak İzmir bize uzak bir yer olduğu için annem İstanbul’da bir yer arıyor.
  Sizin merkezinizde yaptırmak istesek, TÜM İŞLEMLER (greft uygulaması,protezleri,ITI marka implant ve cerrahi müdahaleler vs.) DAHİL aşağı yukarı ne kadar bir fiyat çıkar acaba?
  Bilgilendirebilirseniz sevinirim.
  Teşekkürler

 • Halil İbrahim

  Merhabalar…
  3 Strauman için zirkonyum kaplamaları dahil tane başına 2600 lira fiyat verdi doktorum. Ayrıca kemik tozu ve kemik greft için de 4000 lira ayrıca bir fiyat verdi. Sizin değerlendirmeniz nedir acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

  • Admin

   Merhabalar Halil Bey,

   3 strauman implant ve 3 zirkonyum kaplama için toplam 7800 tl fiyat almışsınız, normal şartlarda yüksek bir ücret bu yüksek ücretin nedeni ise strauman implanttan kaynaklanıyor, bize soracak olursanız yine avrupa menşeli daha uygun implant kullanarak yarı fiyatına aynı sonuca ulaşmanız mümkün, kemik tozu ve kemik grefti içinde yine yarı ücretine yaptırmanız mümkün.

 • Zeliha Alkor

  benim sorunum her iki çenemde de azı dişleri kalmadı, yani toplamda 12 dişim eksik sadece ön dişlerim mevcut. şuan yemek yiyemiyorum implant yaptırmam şart implant fiyatları beni biraz korkutuyor. 2016 yılı fiyatları sayfanızda fiyat vermemişsiniz. ama yorumlarda fiyat vermişsiniz benim içinde 12 diş için fiyat verirseniz sevinirim.

  • Admin

   Merhaba Zeliha Hanım,

   Anladığım kadarıyla çiğnemek için geçerli olacak tüm dişlerinizi kaybetmişsiniz. bu durumda en az alt ve üst çenelere 4 er implant yapılması gerekir ücreti ise 8 implant için 10 bin tl gerekecektir. peşin ödemeniz durumunda %10 kadar bir indirim yapılması mümkün olur ve 9000 tl ye implantları yaptırır. 3 ay sonra yine bütçenize göre ister porselen, ister zirkonyum diş çalışması yaptırabilirsiniz.

 • Elif Sarı

  Merhaba hocam benim alt çenem tamamen dişlerim gitti, ve benim alt çeneme tamamen implant yaptırmak istiyorum fiyat öğrenmek istiyorum özellikle 2016 yılı için fiyatlarınız değişecekmi ekstra çünkü hemen bu ay yaptıramayabilirim. cevabınızı bekliyorum teşekkürler.

  • Admin

   Merhaba Elif Hanım,

   alt çenenize komple implant yaptırmak istiyorsanız 6 implant ve 14 üye diş kaplama yaptırmalısınız 2016 yılı için fiyatlarımız değişmedi ve değişmeside beklenmiyor 5 yıldır olduğu gibi implant adeti 1250 tl ve zirkonyum diş’in adeti 400 tl dir. Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için 0216 641 45 15 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

   Saygılarımızla.

 • Emrah Hercai

  Merhaba implant yaptırmak istiyorum 2016 ile akalakı fiyat almak istiyorum alt çenemde 3 diş eksik üst çenemde ise 2 diş sağda 2 diş solda eksik var yardımcı olursanız sevinirim.

  • Admin

   Merhaba Emrah Bey,

   2016 yılı fiyatlarımız geçmiş 5 yılki gibi aynı kalmıştır. yazdığınıza göre 7 diş eksiğiniz mevcut, en doğru fiyatlandırma panaromik röntgen ile elde edilebilir ama implant fiyatlarımız 1250 tl olduğuna ve 7 implant gerektiğine göre yaklaşık olarak 10 bin tl gibi bir rakam tutacaktır.

   Saygılarımla.

 • Ertan doğan

  üst çenemde hiç dişim kalmadı implantlı porselen üst çeneme kaça mal olur

 • Ertan doğan

  üst çenem sağında kendi dişim var solunda ise hiç yok .sol tarafa kaç implant gerekirki komple porselen yaptırabileyim

  • Admin

   Merhaba Ertan Bey,

   Anlattığınız durum ile alakalı filminizi görerek tam bir fiyat ve gerekli sayı verebiliriz efendim. implant fiyatı ve adet bilgisi alabilmeniz için panaromik röntgeninizi bilgi@implantdental.gen.tr adresine yollayınız lütfen.

 • Ertan

  Alt ve üst komple Implantat fiyatiniz nedir, Alman Nanoplant 1250 TL yazıyor bu konuda daha detaylı bir bilgi alabilir miyim lütfen.

  • Admin

   Merhaba Ertan Bey,

   implant ücretimizin adeti 1250 tl dir, alt üst komple implant yapımı için min. 12 implant ve 28 üye zirkonyum yaptırmanız gerekir. Toplam fiyat ve aklınıza takılan diğer tüm sorular için 0216 641 45 15 nolu telefondan arayabilirsiniz.

 • özcan

  Merhaba. Durumu kısaca izah edip sizden net olmasada tahmini bir fiyat istiyorum madi açıdan kendimi hazırlamam için. Mauyene etmeden fiyat veremeyeiz demesseniz sevinirim.

  Benim alt çenemde ön tarafta bir çürüğü saymazsak 5 tane dişim kaldı.

  Üst çenemde komple köprü protez var ama körü altı dişleri yanlış tedavi sonucu çürüdü ve kırıldı yani üst çene komple yok ve çekilmesi gereken köklerle beraber 10-12 diş var.

  Üst çeneninde komple implant olacağını düşünürsek. Bana lütfen ama lütfen fiyat konusunda bilgi veririmisiniz.

  • Admin

   Merhaba Özcan bey,

   Eğer alt komple yapılacak ve üstte ön taraftaki 5 dişiniz kaldı ise, komple sabit protez yapılması gerekecek desek yeridir. toplamda alta 6 üste 6 olmak üzere 11 veya 12 implant, yapılması ve 23 üye zirkonyum yapılması gerekecektir. Türk diş hekimleri birliği kararınca sitede fiyat yayınlamak yasaklandı o yüzden bize 0216 641 45 15 nolu telefondan ulaşım 11 implant 23 zirkonyum kron için hızlıca fiyat alabilirsiniz.

 • Mustafa

  Merhaba ben üst damaging mi implant yaptırmak istiyorum alt tarafa ortaya altı diş köprü yaptırmak istiyorum implant İsviçre mali olan stroman 8 adet 28 diş zirkonyum hesap 41.800 bu bana pahali geldi sizce bu rakam normalmi

  • Admin

   Merhaba Mustafa Bey,

   strauman implant için 2016 fiyatlarını bilmiyorum yalnız 8 diş 28 kron için biraz fazla görünüyor, ayrıca 8 implant üstüne 28 üye kron önerdiğimiz bir durum değil. Doğru olan alt çeneye 6 ve üst çeneye 6 implant olmasıdır. 12 implant üzerine 28 üye zirkonyum en doğrusu olur. Ayrıntılı 2016 yılı için fiyat bilgisi almak için 0216 641 45 15 nolu telefon numarasından bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Aç
Fiyat ve Sorununuz İçin Online
Merhaba
İmplant fiyatlarını ve zirkonyum kaplama sorularınızı danışabilirsiniz.