+90 (216) 641 45 15 | [email protected] |
hamilelikte-diş-implantı

Hamilelikte Diş İmplantı Yaptırılır Mı?

Hamilelikte diş implant yaptırılır mı? Hamilelikle implant tedavileri yaptırmak mümkün müdür? Sevgili ziyaretçilerimiz sizler de bu soruların cevaplarını arıyorsanız doğru kaynaklara dayanarak sizler için büyük bir araştırma yaptık. Aradığınız her şeyi yazımızda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bilinmesi gerekmektedir ki implant yapılmayacak diş yoktur. Sadece implant tedavisi yapılmayacak olan bazı sağlık sorunları olmaktadır. Eksik olan bütün dişlerin yerine yapılabilmektedir. Ancak bu aşamalarda da dişlerin ya çürümüş yada dişlerin çekilerek yerlerine implant yapılması bazı durumlarda doğru olmamaktadır. Var dişi dişi kurtarmaya çalışılması en doğru kadar olmaktadır. Bu aşamalarda çürümüş dişlere kanal tedavisi veya hasta kişinin durumuna göre başka etkili tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir.

hamilelikte diş implantı

Hamilelik döneminde kesinlikle kadınlara implant tedavisi uygulaması yapılamaz. Bunların başlıca nedenleri implant tedavisi bilindiği üzere cerrahi bir işlem olmaktadır buna göre hamile kadın anestezi altında bazı ilaçları kullanarak bu işlemi kaldıramaya bilir. Aynı zamanda operasyon sonrasında da hastanın ilaç kullanımı gerekli olmaktadır ve ya mutlaka röntgen istenmektedir. Bunlar anne karnında bulunan bebeğe ve anneye de zarar vermektedir. Bunun için kesinlikle hamile olduğunuz zamanlarda bu işlemleri hem kendi hem de bebeğinizin sağlığı için yaptırmamanız gerekmektedir.

İmplant tedavisinin pahalı olmasının en büyük nedenlerinden bazıları , implantın titanyum gibi pahalı bir maddeden yapılması olmaktadır. Ancak bilinmesi gerekmektedir ki yapılan araştırmalarda implant tedavisi Ülkemizde, diğer ülkelere oranla daha ucuz ve daha cazip fiyat seçeneklerine yapılmaktadır. Bunun en büyük nedeni Avrupa birliği kalitesinde malzeme kullanılmasına rağmen el işçiliği ülkemizde daha ucuza yapılmaktadır. Eğer implant tedavisi yaptırmak istemeyen kişilerde bir diğer garantili işlem genellikle klasik protez yöntemi olmaktadır.

Author Info

admin

Yorum Bulunamadı

Yorum Yazın